טיפים לשדרוג מראה הנכס לפני מכירה

שדרוג מראה הנכס לפני מכירתו הוא אחד מהצעדים החשובים ביותר אותם יש לבצע. לא ניתן להתעלם מהעובדה שנכס שנראה נקי, מטופח ואסתטי יימכר מהר יותר בהשוואה לנכס שממוקם באותו אזור ונראה מוזנח. במאמר זה נציג מספר טיפים מאת מתווכים לשדרוג מראה נכסים למכירה.

נכסים למכירה – 'אהבה ממבט ראשון'

באומרנו "נכס למכירה" אין זה משנה אם מדובר באיזה סוג נכס מדובר- בבתים פרטיים, דירות או משרדים למכירה. הדבר שמשנה הוא המראה של הנכס והתחושה שהוא יוצר בעת שנכנסים אליו. לא במקרה אנשים מספרים שחוו 'אהבה ממבט ראשון' ברגע שהם נכנסו אל הבית ולכן החליטו לקנות אותו, כנ"ל גם לגבי אנשים שמספרים שהייתה להם תחושת בטן חזקה מאוד שמדובר בנכס שבו הם חשים בבית. את כל אלו ניתן לבצע על ידי שדרוג מראה הנכס אותו מייעדים למכירה.

בתים למכירה - שיפוץ 'קוסמטי'

התחרות בשוק הנכסים גדולה מאוד ולכן מתווכים רבים מעדכנים את לקוחותיהם שככל שהבית אותו הם מעוניינים למכור יראה טוב יותר, כך גם יגדלו הסיכויים שלו למכירה מהירה. מתווכים רבים ממליצים ללקוחותיהם על השכרת שירותיהם של מעצבי פנים בעלי ניסיון בתחום של נכסים למכירה. בנוסף, ניתן לשכור את שירותיהם של יועצי סטיילינג שעיקר עבודתם היא לספק ייעוץ בדבר שדרוג הנכס במינימום השקעה ובמקסימום מראה. המטרה היא לאתר את הפוטנציאל של הבית למכירה ולהחליט כיצד ניתן להבליט פוטנציאל זה בפני המתעניינים בקניית בתים למכירה.

שיפוץ קוסמטי של הבית

 

אם החלטתם שאתם מעוניינים למכור את הנכס שלכם או את הבית הפרטי חשוב לתת דגש למספר נושאים: מחיר- יש לבדוק מהו שוויו של הבית ולהגיע להחלטה בדבר הסכום בו אתם מעוניינים למכור אותו. 
תקציב – יש לבצע אומדן תקציבי לצרכי לשדרוג הנכס. חשוב לזכור שככל שהנכס יראה טוב יותר, כך ניתן יהיה למכור אותו במחיר גבוה יותר. 
השכרת שירותי יועץ- מומלץ להתייעץ עם סטייליסט נכסים למכירה על מנת להבין מהי השיטה הטובה ביותר לשדרוגו של הנכס. 
הסטייליסט כמומחה בתחום יידע להתמודד עם מגרעותיו של הנכס ולהפוך אותם ליתרונות. 
שיטת הפעולה- ההחלטה באיזה שיטת פעולה לנקוט- האם יש להבליט חללים מסוימים בנכס או שמא השכרת שירותיו של איש מקצוע למטרות שיפוץ קוסמטיות כוללות של הבית.